Wybieramy łóżko do pokoju dziecięcego

 

Współczesne oferty, na przykład od Ideal Design, pełne są rozmaitych propozycji mebli dla dzieci. Szeroki wybór nie omija również dziecięcych łóżek. Klienci mogą wybrać model pod względem wielkości, koloru czy materiału. Jednak poza estetyką ważna jest przede wszystkim funkcjonalność i bezpieczeństwo. Warto zatem postawić na łóżko dziecięce drewniane.

Łóżko dziecięce drewniane jest bezpieczne

Każdy, kto jest rodzicem wie, jak ważne jest bezpieczeństwo dzieci. Element ten odgrywa również istotną rolę w przypadku doboru mebli. Oczywiście, że pięknie będzie wyglądało fantazyjne, kolorowe łóżeczko. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby takie ono było! Ale jednocześnie powinno być także stabilne i wytrzymałe. A takie właśnie jest łóżko dziecięce drewniane. Wykonane z naturalnego materiału, posiadające certyfikaty producenta będzie doskonałym wyborem. Warto również zadbać, by owo łóżko dziecięce drewniane miało zaokrąglone krawędzie. Dzięki nim nasza pociecha nie zrobi sobie krzywdy zarówno podczas snu jak i podczas zabawy. Polecanym udogodnieniem jest też boczna barierka, która zabezpiecza pociechę przed upadkiem.

 

Jak duże powinno być łóżko dziecięce drewniane ?

To jak duże będzie wybrane przez nas łóżko dziecięce drewniane zależy od kilku czynników. Oczywiście najważniejszym kryterium jest sama nasza pociecha. Warto zabrać dziecko do sklepu, by mogło się położyć i sprawdzić jaka wielkość łóżka będzie najlepsza, zarówno na długość jak i szerokość. Z uwagi na oszczędność dobrze jest zdecydować się od razu na większe łóżko dziecięce drewniane. Jednak jeśli nie pozwala nam na to metraż pokoju, można rozważyć modele, które rozsuwają się i „rosną razem z dzieckiem”.