Czy warto uczyć się języka włoskiego?

To, że warto znać języki obce wiemy wszyscy. Pozwalają nawiązywać międzynarodowe relacje, są pożądane i przydatne w pracy, ułatwiają podróżowanie, jak też zwiększają dostęp do najnowocześniejszej technologii. Wśród popularnych języków, jakie można poznać w szkołach językowych, jak Lander’s, jest również język włoski. Co przemawia za tym, aby zgłębić jego tajniki?

Skąd zainteresowanie językiem włoskim?

Włochy są nie tylko pięknym krajem, ale również bardzo bogatym kulturowo. Pochodzą stamtąd wielkie osobowości mody, poezji, literatury, malarstwa, muzyki, architektury czy kuchni. Językiem włoskim porozumiemy się nie tylko w samych Włoszech, ale też w tak pięknych i różnorodnych miejscach, jak Szwajcaria, Watykan, San Marino, Istria czy malownicza Malta. Ponadto kontakt z rdzennymi mieszkańcami jest fascynującym przeżyciem, gdyż ich mentalność znacznie różni się od naszej. Mają inne zwyczaje i inne podejście do życia, są bardzo ekspresyjni. Istotnym argumentem jest też fakt, że tamtejszy przemysł jest jednym z najbardziej liczących się na świecie, nietrudno tam również o prace sezonowe oraz wymiany studenckie.

Łatwa i przyjemna nauka

Są języki, które „wchodzą do głowy” łatwiej i trudniej. Język włoski z pewnością należy do tej pierwszej grupy. Jest elastyczny, niezwykle melodyjny i intuicyjny. Ponadto opanowanie kilku słówek i logicznych reguł sprawia, że możemy już nawiązać z kimś konwersację. Dla nas, Polaków, ułatwieniem jest chociażby szyk zdań, gdzie w pytaniach intonacja pada na tą samą część mowy, co w naszym ojczystym języku. Ogromnym atutem jest również brak deklinacji rzeczowników i ograniczenie do dwu rodzajów gramatycznych. Warto zatem zapoznać się z ofertą szkoły na stronie www.landers.pl, by zapisać się na kurs języka włoskiego!