Uciążliwy problem nadmiernego owłosienia

Jasne włoski, cienkie i mało widoczne, które pojawiają się u kobiet w okolicy wąsika oraz na brodzie może i są mało estetyczne, ale w zasadzie całkiem normalne. Natomiast kiedy w tych obszarach włosy są grube i bardzo ciemne powinno wzbudzić to niepokój, gdyż może wskazywać na nadmierne owłosienie, które wiąże się z zaburzeniami hormonalnymi.

Jak rozpoznać tą dolegliwość?

Jeśli mamy do czynienia z umiarkowanym stadium zaburzenia to obserwuje się nadmierne owłosienie zwłaszcza nad górną wargą i na brodzie, na szyi, na klatce piersiowe (zwłaszcza wokół brodawek sutkowych), na linii od pępka do włosów łonowych oraz na udach. Dermatolodzy, na przykład ze Skinline zaawansowaną dolegliwość rozpoznają poprzez pojawiające się włosy na plecach, ramionach, mostku i nadbrzuszu. Często towarzyszy temu tłusta cera, trądzik czy łysienie.

Jak sobie radzić?

Na nadmierne owłosienie nie ma leku. Są natomiast metody, które minimalizują wzrost niechcianych włosów. Pomocne staje się zażywanie doustnych tabletek antykoncepcyjnych, gdyż zawarte w nich hormony mogą być przeciwwagą dla androgenów. Terapia tabletkami antykoncepcyjnymi powinna trwać od 6 do 12 miesięcy. Wszystkie kobiety cierpiące z powodu nadmiernego owłosienia mogą stosować zabiegi kosmetyczne polegające na usuwaniu niechcianych włosów na ciele – golenie, depilacja woskiem czy wybielanie. Najlepszą metodą jest jednak depilacja laserowa.

Depilacja laserowa w Skinline

Depilacja laserowa, zwana jest również laserową epilacją. Przenikająca wiązka światła lasera wnika w cebulkę włosa i doprowadza to trwałego pozbycia się niechcianego owłosienia. Jako główną zaletę, wyróżniającą ją od innych metod depilacji uznaje się jej skuteczność i trwałość. Ponieważ niszczony jest mieszek włosowy, nie jest możliwe, by włosy odrastały. Wystarczy wejść na stronę http://www.skinline.com.pl, by dowiedzieć się wszystkich ważnych informacji i zdecydować, czy to właściwa metoda dla nas.