W trosce o zdrowe żywienie kotów, czyli o ważnej roli suplementów

Dobrej jakości karma, przysmaki, przekąski – ich wybór dla kotów jest ogromny i wciąż się powiększa. Aby się o tym Przykona wystarczy zapoznać się z ofertą sklepu Panaqua. Jednakże mimo dużego urozmaicenia warto, by w kociej diecie pojawiły się również suplementy. Odpowiednio dobrane mogą przynieść wiele pozytywnych skutków, na przykład przyczynić się do znaczącej poprawy stanu zdrowia kota. Warto zatem wiedzieć jakie suplementy oferują producenci i co my możemy zaoferować naszemu pupilowi.

Trawa

To suplement dostępny w postaci nasion do zasadzenia w doniczce lub misce. Kiedy trawa osiągnie wysokość około 5 cm podaje się ją kotom, gdyż działa ona wspomagająco przy procesie oczyszczania jelit z zalegających w nich sierści zlizywanej podczas kocich toalet. Ponadto jest źródłem włókna pokarmowego i wielu minerałów.

Preparaty na stawy

Wraz z wiekiem kotów, wytrzymałość ich stawów ulega pogorszeniu. Tego rodzaju preparaty, wzmacniają stawy, ponieważ ich składniki pomagają utrzymać ich elastyczność i ruchomość. Regularne podawane ułatwiają poruszenie się zarówno zwierzętom starszym, jak również tym z nadmierną wagą ciała.

Preparaty na lepsze trawienie

Stymulują pracę układu pokarmowego i wspomagają wzrost korzystnej flory bakteryjnej. Co więcej niwelują nieprzyjemne zapachy z pyszczka. Niektóre z nich są wzbogacone o produkty roślinne, które pomagają przywrócić prawidłową perystaltykę żołądka i jelit.

Preparaty na piękną i zdrową sierść

Występują w formie olejów, past i tabletek. Ich główną rolą jest nadanie sierści miękkości i połysku. Takiego rodzaju preparaty, dostępne między innymi na https://panaqua.eu ograniczają również wypadanie sierści, a przy tym wzmacniające skórę.