Transport towarów niebezpiecznych

Każdego dnia obserwujemy samochody ciężarowe przewożące różnego rodzaju produkty spożywcze, meble czy paliwo. Do transportu każdego z tych produktów należy skorzystać z odpowiednio przygotowanego pojazdu, który będzie przystosowany do przetransportowania danego towaru. Szczególnie kłopotliwy może być przewóz ładunków oznaczonych jako niebezpieczne, co do transportu których należy przedsięwziąć odpowiednie środki bezpieczeństwa. Ponadto od lipca 2017 roku na firmy transportowe nałożono nowe zobowiązania. Zmianie uległy także wymogi prawne dotyczące wybranych towarów.

Jakim regulacjom podlega transport towarów niebezpiecznych?

Przede wszystkim każdy przewoźnik, planujący przetransportować niebezpieczny ładunek zobowiązany jest do przestrzegania ściśle określonych reguł. Do jego obowiązków należy między innymi odpowiednie zabezpieczenie przewożonego towaru, oznaczenie pojazdu oraz przeszkolenie pracowników z kwestii związanej z szybkim reagowaniem w przypadku awarii samochodu bądź wycieku substancji. Przewożąc niebezpieczne ładunki należy stosować się do wykładni prawa. Jeszcze dokładniejsze informacje odnośnie przewozu towarów niebezpiecznych można znaleźć na stronie internetowej www.astonpartner.pl, gdzie na blogu poruszane są kwestie związane między innymi z odpowiednim zabezpieczeniem transportowanych substancji.

Komu można zlecić przewóz niebezpiecznych ładunków?

Jeżeli planujemy wynająć kogoś do transportu towarów niebezpiecznych, warto skorzystać z oferty firmy Aston Partner. Jej pracownicy zadbają o profesjonalne przetransportowanie towaru, z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa. Korzystając z usług tego przedsiębiorstwa możemy być pewni, że nasz ładunek bez żadnych komplikacji dotrze do miejsca docelowego.