Jaki telewizor 3D wybrać? Co wziąć pod uwagę w czasie zakupów?

Nowoczesne sprzęty RTV z roku na roku zaskakują nas coraz bardziej innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi i niesamowicie zaawansowanymi funkcjami. Do tego, że mają dużą przekątną, są cienkie, płaskie lub wygięte w kształt łuku, że można je zawiesić na ścianie, a ich ekrany wyświetlają obraz w niesamowitej rozdzielczość, która odwzorowuje wszystkie szczegóły i barwy zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Wciąż natomiast zadziwia technologia 3D, do niedawna dostępna wyłącznie w dużych kinach. Stąd też nie dziwi, że osoby podążające za nowinkami w świecie elektroniki oraz miłośnicy filmu na poważnie zastanawiają się nad inwestycją w telewizor 3D. Jak wybrać taki sprzęt?

Rozmiar, kształt i rozdzielczość

Najważniejszą rzeczą w przypadku technologii 3D wydaje się być odpowiedni rozmiar matrycy, gdyż efekty specjalne wymagają dość dużego ekranu. Optymalne są telewizory o przekątnej 55 cali. Ogólnie rzecz biorąc, im wyższa przekątna, tym lepiej dla widza. Nie można jednak zignorować wielkości pomieszczenia – jak zawsze, odległość ekranu od oczu ma ogromne znaczenie. Ciekawym rozwiązaniem w tym przypadku są również dostępne w dobrych sklepach RTV, takich jak Sferis telewizory o zakrzywionych bokach. Z pewnością pozytywnie wpływają na wrażenia wizualne. Z kolei wymagana rozdzielczość to przynajmniej obraz Full HD, a najlepiej Ultra HD (4K).

Aktywne 3D

Jak podają specjaliści w dziedzinie elektroniki, głównym wyznacznikiem podczas wyboru telewizorów wyposażonych w technologię 3D dostępnych na www.sferis.pl powinno być tzw. aktywne 3D. Tu należy mieć na uwadze, że część modeli posiada pasywne 3D. Nie warto w ogóle brać go pod uwagę, gdyż jest to dużo słabsza funkcja, która oferuje zdecydowanie mniejsze rozdzielczości i jakość obrazu. Natomiast aktywne 3D zapewnia doskonałą jakość obrazu. Wszystko za sprawą tego, że rozwiązanie oparte jest na okularach aktywnych, zasilanych za pomocą baterii lub specjalnego akumulatora. A zatem, jeśli decydujemy się już na telewizor 3D powinniśmy zainwestować w sprzęt, z którego rzeczywiście z przyjemnością będziemy korzystali.