Czy tarasy z kostki brukowej to dobre rozwiązanie?

 

Kiedy już jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami własnego domu z ogrodem chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu. Podczas cieplejszych pór roku taras staje się zatem jednym z ważniejszych obiektów. Jest bowiem idealnym miejscem na grillowanie ze znajomymi, organizowanie rodzinnych imprez, serwowanie na nim śniadań i obiadów czy po prostu na spędzanie wolnego czasu z ulubioną książką. A jak powinien być wykonany taras, by służył nam jak najdłużej? Czy kostka brukowa na taras to dobre rozwiązanie? 

Kostka brukowa na taras – względy praktyczne

Kostka brukowa, oferowana na przykład przez firmę Drokan, to jeden z najpopularniejszych materiałów używanych w aranżacji przestrzeni wokół domów. Bez względu na to czy znajdziemy się na osiedlu domków jednorodzinnych tak dużego miasta jak Opole lub Toruń czy mniejszego jak Tychy lub Mikołów, to z pewnością zwrócimy uwagę na popularność kostki brukowej. Jakiś czas temu materiał ten gościł głównie na podjazdach do posesji. Dziś natomiast coraz częściej pojawiają się tarasy z kostki brukowej. Za takim rozwiązaniem przemawia wiele względów praktycznych. Jednym z nich jest trwałość materiału, gdyż bruk jest nawierzchnią bardzo solidną i odporną na różne warunki atmosferyczne. Kostka brukowa na taras to również propozycja dla osób, które cenią sobie czas i pieniądze. Tarasy z kostki brukowej nie wymagają bowiem konstrukcji betonowej, gdyż można wykonać je bezpośrednio na gruncie. To rozwiązanie nie tylko szybsze i tańsze, ale też bardziej trwałe. Olejną kwestia jest bezpieczeństwo. Kostka brukowa na taras jest materiałem antypoślizgowym, dlatego trudnij o wypadek niż w przypadku ułożenia kafli czy płytek. 

 

Kostka brukowa na taras – względy estetyczne

Poza względami praktycznymi tarasy z kostki brukowej świetnie się prezentują.  Materiał ten daje bowiem spore możliwości jeśli chodzi o aranżację. Za jego pomocą można stworzyć nietypowe kształty i różnokolorowe mozaiki. Ponadto kostka brukowa na taras to rozwiązanie uniwersalne – pasuje do różnych stylów aranżacyjnych.