Jakie słuchawki kupić – krótki przegląd

Słuchawki wracają do łask, a może nigdy z nich nie wyszły. Jedno jest pewne, przeżywają swój renesans. Nie ma praktycznie osoby, która nie korzystałaby że słuchawek. I każdy, kto choć raz w życiu miał w ręku najtańszy ich model, wie jak ważne jest zainwestowanie w dobry sprzęt. Różnica jest ogromna. Tylko jakie słuchawki wybrać, skoro na rynku jest ich taki wybór? Oto krótki przegląd.

Rodzaje słuchawek

Dzisiaj mamy do wyboru mamy wiele modeli słuchawek (http://www.philips.pl/c-m-ac/sluchawki ), a to jaki wybierzemy, zależy w dużej mierze od tego, w jaki sposób będziemy je wykorzystywać.
Słuchawki douszne – niewielkich rozmiarów, zmieszczą się w każdej torebce, plecaku czy kieszeni. Idealnie nadają się w podróż. Są poręczne. Idealnie nadają się do słuchania muzyki czy rozmów telefonicznych.

Słuchawki nauszne – tak naprawdę to one mają drugie życie. Kilka lat temu powoli zaczęto od nich odchodzić, dzisiaj coraz więcej osób je docenia, ze względu na świetną jakość dźwięku. Są większe, podobnie jak ich możliwości. Idealnie nadają się do słuchania muzyki, oglądania filmów czy grania na komputerze. Coraz większą popularnością cieszą się słuchawki Bluetooth, które umożliwiają słuchanie muzyki z telefonu, wieży, tabletu czy nawet telewizora.

Słuchawki sportowe – sport stał się modny, a wraz z nim różnego rodzaju akcesoria sportowe. Wiele osób zastanawia się, czym różnią się klasyczne słuchawki od tych sportowych. Przede wszystkim są bardziej przystosowane do ruchu i wstrząsów, a co za tym idzie nie wypadają z ucha, a to chyba największe przekleństwo każdego sportowca.

Parametry słuchawek

Tak jak każdy sprzęt, tak i słuchawki mają swoje podstawowe parametry, na które należy zwracać uwagę przy zakupie. Do najważniejszych należą: pasmo przenoszenia dźwięków, odporność na szumy (impendacja) – im jest niższa, tym słuchawki są bardziej podatne na szumy i uszkodzenia, ale za to są głośniejsze, głośność czy zniekształcenie harmoniczne (norma to 1%).

Przed pójściem do sklepu, warto dokładnie zastanowić się, jak często i w jakich celach będziemy stosować słuchawki. Pamiętajmy też o tym, że na tego typu sprzęcie nie warto oszczędzać, bo to od razu zauważymy w jakości dźwięku.