Jak samochodem przewozić narty?

 

Gdy tylko spadnie śnieg miłośnicy narciarstwa przygotowują się na zimowe szusowanie. Nieodzownym problemem jednak jest transport nart na wymarzony stok. Tym bardziej, że wybierając się na ferie bądź weekendowy wyjazd prócz nart musimy zabrać jeszcze szereg innych rzecz, jak spodnie, kurtki, kaski czy buty narciarskie. Wszystko to zajmuje wiele miejsca. Nic więc dziwnego, że tak dużo osób decyduje się na bagażnik dachowy na narty.

Bagażnik dachowy na narty box

Box to bardzo praktyczny bagażnik dachowy na narty, ale też inne akcesoria – kijki, buty, kaski i gogle.  Doskonale sprawdza się w przypadku transportowania większej ilości nart, gdyż w jednym miejscu zamykamy cały sprzęt. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że wszystkie rzeczy chronione są przed możliwymi uszkodzeniami podczas podroży. Bagażnik dachowy na narty typu box posiada wewnątrz odpowiednie mocowanie co gwarantują, że narty się nie przesuwają. Ponadto zamknięcie chroni sprzęt zarówno przed czynnikami atmosferycznym jak śnieg i mróz, jak też przed uszkodzeniami mechanicznymi na przykład w postaci kamyków. Warto zatem rozważyć kupno takiego rodzaju bagażnika lub zdecydować się na jego wypożyczenie, na przykład w Auto-carrier.

Bagażnik dachowy na narty w postaci uchwytów

Rozważając transport nart poza wnętrzem samochodu alternatywą dla boxu są specjalne uchwyty przeznaczone do przewożenia nart. Miękkie gumowane ramiona nie rysują powierzchni nart i gwarantują ich bezpieczne mocowanie. Z kolei duże przyciski  umożliwiają łatwe otwieranie i zamykanie nawet w rękawicach narciarskich. Taki bagażnik dachowy na narty ceniony jest za wygodę i łatwość dostępu. Musimy jednak mieć na uwadze, że nie jest on przeznaczony to przewozu kijków i innego sprzętu narciarskiego, jak ma to miejsce w boxie.