Rolety rzymskie czy rolety dzień/noc?

 

Jednym z elementów wymagających dekoracji w mieszkaniu są okna. Niegdyś ubierane w piękne firany i zasłony, dziś coraz częściej przyozdabiane w rolety, proponowane na przykład przez firmę AGA Sprzedawcy również  w tej kwestii dają nam możliwość podjęcia decyzji
i możliwość wyboru – rolety rzymskie lub modele dzień/noc. Jedne i drugie są rozwiązaniem uniwersalnym, sprawdzającym się zarówno w salonie, sypialni, pokoju dziecięcym, jak i w kuchni. Mogą też być łączone z rożnymi stylami aranżacyjnymi. Na które rolety zatem się zdecydować?

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie doskonale sprawdzają się w aranżacji okien. Mogą być wykonane z gładkich materiałów, ale też mogą mieć różną fakturę. Mocny kolor lub ciekawy wzór w kwiaty, pasy bądź w kratę sprawiają, że wnętrze nie wygląda nudno. Chętnie wykorzystywanym pomysłem są również dodatki w postaci frędzli, koralików lub pomponów. Tak proste akcenty pomagają urozmaicić rolety rzymskie i sprawiają, że przyciągają one wzrok. Ponadto to rozwiązanie bardzo praktyczne, gdyż modele te stanowią dobrą ochronę przed promieniami słonecznymi. Zaleta ta doceniana jest miedzy innymi podczas oglądania telewizji w słoneczny dzień bądź podczas drzemki w południe. Z kolei nocą rolety rzymskie chronią nas przed wzrokiem przechodniów, zapewniając nam swobodę we własnym mieszkaniu.

 

Rolety dzień/noc

Jeśli komuś nie przypadną do gustu rolety rzymskie, to alternatywą są rolety dzień/noc, od jakiegoś czasu bardzo popularne. Model ten jest przede wszystkim niezwykle praktyczny. Roleta dzień/noc zapewnia swobodny dostęp do światła dziennego za dnia, a na wieczór można zaciemnić nią okno według własnych potrzeb. Co więcej, wyposażona w pasy doskonale prezentuje się  zarówno wewnątrz mieszkania jak i na zewnątrz.

Szukasz ciekawych propozycji na rolety i inne zasłony okienne? Zajrzyj na stronę internetową https://www.agabytom.pl