Renowacja posadzek – przyczyny usterek, metody ich naprawy, zalety szlifowania betonu

Jednym z najważniejszych elementów budynków przemysłowych jest posadzka. W dużej mierze obciążana, narażona jest na częste usterki – korozję, pylenie, zwiększenie chłonności betonu, a także odpryski, złuszczenia wierzchniej warstwy oraz ubytki w dylatacjach. Jakie są ich przyczyny, sposoby naprawy i dlaczego warto utrzymywać posadzkę przemysłową w jak najlepszym stanie? Przekonajmy się!

Przyczyny usterek

Wbrew pozorom nie tak łatwo jest ustalić przyczynę usterki posadzki. Potrzebna jest dogłębna analiza procesu jej wykonania. Niestety, zazwyczaj dokumentacja z przebiegu budowy jest niekompletna. Często okazuje się jednak, że wszelkiego rodzaju szkody powodowane są przez zły dobór posadzki do warunków jej użytkowania, niedostateczną jakość materiałów, nieodpowiednie warunki wykonania i pielęgnacji oraz sposób eksploatacji i stosowanie nieodpowiednich technik utrzymania czystości.

Sposoby naprawy

Każdy defekt wymaga innego podejścia oraz użycia odmiennych technologii. Profesjonalne, doświadczone firmy świadczącego usługi w zakresie renowacji posadzek, takie jak Akademia Czystości przede wszystkim oferują: uzupełnianie powstałych ubytków, naprawę spękań naprężeniowych i dylatacji oraz impregnację i wzmocnienie betonu. Poza tym zajmują się usuwaniem linii i oznaczeń poziomych, doczyszczaniem silnych zabrudzeń, neutralizowaniem plam po kwasach i olejach, a także szlifowaniem i polerowaniem posadzek za pomocą technologii diamentowej.

Korzyści płynące z regularnego szlifowania posadzek betonowych

W renowację posadzek polegającą na szlifowaniu betonu, przede wszystkim warto zainwestować z tego względu, że proces prowadzi do wzmocnienia struktury i wydłużenia żywotności betonu. Poza tym chroni go przed pyleniem, zwiększa wodoodporność, a także znacząco wpływa na estetyczny wygląd posadzki.

Sprawdź ofertę firmy http://www.akademiaczystosci.com.pl/ zajmującej się usługami sprzątającymi i porządkowymi