Przygotowanie samochodu do podróży

 

Bez względu na to, czy podróżujemy prywatnie czy służbowo koniecznie dbajmy o to, aby nasz samochód był zawsze w doskonałym stanie technicznym. Dbałość o stan samochodu to gwarancja nie tylko bezpieczeństwa naszego i naszych bliskich, ale również innych użytkowników drogi. W jaki sposób zwiększyć nasz komfort podróży podczas długich wyjazdów rodzinnych? Oto kilka wskazówek.

Samochód przygotowany do jazdy

Przygotowując się do dłuższych wyjazdów warto wcześniej zarezerwować sobie termin u mechanika. W warsztacie przejdzie on niezbędny przegląd, sprawdzony zostanie układ i jakość hamulców, układ kierowniczy, jakość i ilość płynów eksploatacyjnych, ciśnienie w kołach i inne parametry. Mechanik zwróci również uwagę na stan podwozia oraz zawieszenia – to ono bardzo często generuje spore problemy. Mechanik podpowie także, jak w lepszy sposób eksploatować samochód, aby służył on nam jak najdłużej. 

Sprawdź niezbędne dokumenty i upewnij się, że posiadasz ubezpieczenie oraz badanie kontrolne pojazdu. Te dwa najważniejsze zagadnienia powinny być również dla nas priorytetem – podczas kontroli drogowej to właśnie ubezpieczenie i stan techniczny samochodu sprawdzane są jako pierwsze. 

W samochodzie nie może również zabraknąć niewielkiej torby z takimi przedmiotami jak gaśnica, trójkąt ostrzegawczy, kamizelka odblaskowa, folia NRC. Nie zapomnijmy również o kole zapasowym!

Bagażnik dachowy – zwiększ komfort jazdy

Planując wakacje w gronie rodziny weźmy pod uwagę większą ilość bagażów. Aby móc zmieścić wszystkie niezbędne na wakacjach przedmioty warto wykorzystać nowoczesne bagażniki dachowe oferowane przez firmy takie jak amos.auto.pl. Bagażniki są mocowane w sposób trwały do uchwytów na dachu, pozwalają przewozić np. wózki spacerowe dziecięce.