Pożyczki z olx i portali ogłoszeniowych — czy można im ufać?

Pożyczki z portali ogłoszeniowych typu olx stają się coraz bardziej popularne. Wiele ogłoszeń pożyczkodawców i osób prywatnych zamieszczonych na takich portalach przyciąga wielu klientów, chcących pożyczyć pieniądze Rozwiązanie to może nie być jednak korzystne i bezpieczne. Czy zatem pożyczki z portali ogłoszeniowych są godne zaufania i można z nich skorzystać? Odpowiedź przedstawiamy poniżej.

Czym są pożyczki z portali ogłoszeniowych?

Pożyczki czy chwilówki oferowane na portalach ogłoszeniowych to oferty firm oraz instytucji i ludzi prywatnych udzielających pożyczek prywatnych. Mają one formę ogłoszenia z podanymi szczegółami pożyczki, takimi jak wymogi, wysokość oprocentowania czy wysokość maksymalna pożyczki. Zawierają też kontakt do osoby lub firmy, lub link do strony www marki. Po nawiązaniu kontaktu możemy dopiero podpisać umowę lub spotkać się i zawrzeć ją w rzeczywistości.

Czy warto im zaufać?

Pożyczki reklamowane na portalach ogłoszeniowych nie są zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Dzieje się tak z kilku powodów. Pierwszy z nich to fakt, że duże i renomowane firmy czy banki nie dodają ogłoszeń na portalach ogłoszeniowych, aby się reklamować. Wśród nich wiele ogłoszeń pochodzi od osób nieuczciwych próbujących wyłudzić nasze dane lub nakłonić nas do podpisania niekorzystnej umowy. Jeśli jednak rozważamy wzięcie takiej pożyczki, powinniśmy korzystać jedynie z tych, które są ogłoszeniami legalnie działających firm, które posiadają np. swoją stronę www i są wpisane np. do Krajowego Związku Pożyczkodawców Polskich. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że dana marka działa uczciwie i jest wiarygodna. Zdecydowanie nie powinniśmy podpisywać umów z prywatnymi osobami, których nie znamy.

Artykuł napisany we współpracy z https://pozyczkaplus.pl