Podstawa wyposażenia laboratorium

 

Każde laboratorium musi być odpowiednio wyposażone. A laboratorium to nie tylko naczynia przeznaczone do wykonywania różnego typu doświadczeń i mieszania substancji i fachowa aparatura, ale także odpowiednie meble, oferowane na przykład przez firmę Rokodent.  Meble znajdujące się w laboratoriach muszą bowiem spełniać wysokie wymagania jakościowe i być odpowiednio dostosowane do pracy z niebezpiecznymi substancjami. Niezbędnym elementem jest oczywiście stół laboratoryjny

Stół laboratoryjny to podstawa

Stół laboratoryjny jest podstawowym elementem wyposażenia. Ponieważ narażony jest na różnego rodzaju substancje chemiczne musi spełniać specjalne wymogi. Stół laboratoryjny z prawdziwego zdarzenia powinien zatem posiadać blat odporny na czynniki mechaniczne, termiczne, na promieniowanie elektromagnetyczne oraz na działanie drażniących substancji chemicznych. Ponadto powinien być zaopatrzony w instalację elektryczną, gazową, wodociągową i kanalizacyjną. Dobrze również, by stół laboratoryjny posiadał szuflady na próbki i odczynniki oraz nadstawki na potrzebne urządzenia. 

 

Stół laboratoryjny potrzebuje krzesła

Stół laboratoryjny jest oczywiście niezbędny, ale równie ważne okazują się dostosowane do niego stołki dostępne na przykład na www.rokodent.com. Wykorzystywane są gdy praca nie wymaga pozycji stojącej. Stołki laboratoryjne nie mają oparcia, dzięki czemu  nie zabierają dużej ilości miejsca, a ich wysokość może być regulowana za pomocą dźwigni. Ponadto siodełka czasami są wyprofilowane w anatomiczny sposób, a na nóżkach mogą znaleźć się rolki obrotowe, umożliwiające poruszanie się po pomieszczeniu .