Kombinezon motocyklowy – jak dobrać odpowiednie elementy garderoby?

Na zadowolenie kierowcy z jazdy wymarzonym motocyklem ogromny wpływ ma jego ubiór. Tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy odzież ochronna zapewnia mu osłonę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi (wiatr, deszcz, śnieg, mróz, upał), jest wygodna i funkcjonalna, motocyklista może w pełni skupić się na jeździe oraz czerpać czystą przyjemność z przemierzania jednośladowcem kolejnych kilometrów. Podczas kompletowania stroju motocyklowego, warto również pamiętać, że jest to inwestycja przynajmniej na kilka lat. Dlatego należy sięgać po porządne ubrania wykonane z wysokiej jakości materiałów, dostępne w specjalistycznych sklepach dla motocyklistów, takich jak centrum Moto Hangar.

Obowiązkowe części stroju motocyklisty

Każdego motocyklista, która siada za kierowcę swojej maszyny powinien być wyposażony w dobrze dopasowany kask (najlepiej model typu full face), kurtkę z protektorami na kręgosłupie, barkach i łokciach, spodnie z protektorami biodrowymi i kolan oraz solidne, wysokie buty z usztywnieniami na palcach, piętach, kostkach i z antypoślizgową, sztywną podeszwą. Nie wolno również zapominać o rękawicach motocyklowych, dodatkowo wzmocnionych w miejscach narażonych na przetarcie.

Dopasowanie poszczególnych elementów odzieży

W sytuacji, gdy motocyklista decyduje się na jeden komplet specjalistycznej, ochronnej odzieży powinien zadbać o ty, by poszczególne elementy sprawdzały się w każdych warunkach o każdej porze roku. Z kolei jeśli podejmie decyzję o inwestycji w dwa zestawy – letni i jesienny, dostępne na www.sklep.motohangar.pl każdy z nich będzie spełniał przypisane do siebie funkcje. Komplety na lato powinny być jasne, wyposażone w panele z wytrzymałej siatki oraz perforowane rękawice. Zimą kolor nie odgrywa aż tak ważnej roli, liczy się natomiast ilość termicznych warstw.