Jakie firany do salonu?

 

Współcześnie sklepy oferują nam szeroki wybór firan, zasłon i rolet. Jeśli nie możemy zdecydować się jakie firany do salony wybrać warto sięgnąć po pomoc i odwiedzić stronę o tematyce aranżacji wnętrz www.firany-posciel.pl. Znajdziemy tam wiele porad i pomyslów, które ułatwią na wybór i szybciej zdecydujemy jakie firany do salony będą dla nas odpowiednie. Jedną z propozycji wartych rozważenia są firanki z woalu kreszowanego lub gładkiego. Każdy z nich ma swój urok i każdy wygląda pięknie w oknach salonu. Wszystko zależy przede wszystkim od efektu jaki chcemy uzyskać oraz od tego czy chcemy na pielęgnację firanek poświęcać więcej czy mniej czasu. Woal należy bowiem do najpopularniejszego i najmodniejszego materiału, który daje wiele możliwości aranżacyjnych. 

Firanki z woalu gładkiego

Woal to tkanina bardzo delikatna, miękko układająca się, lejąca. Gładki wola przepuszcza sporo światła, ale nie jest w pełni przejrzysty. Firany z gładkiego woalu najczęściej spotyka się w kolorze bieli lub beżu. Atutem jest to, że bardzo ładnie układają się bez obciążników, ale po wypraniu wymagają jednak delikatnego prasowania, w przeciwieństwie do firanki z woalu kreskowanego. Gładki wola nadaje wnętrzu subtelności, delikatności. Pasuje niemal do każdego wnętrza – od skandynawskiego, przez nowojorski, aż po klasyczny i nowoczesny. 

 

Firanki z woalu kreszowanego

Firanki z woalu kreszowanego są równie popularne jak te w wersji gładkiej. Ich zwolennikami są jednak osoby, które nie chcą i nie lubią prasowania firan, gdyż woal kreszowany tego nie wymaga. Firanki z woalu kreszowanego wystarczy po upraniu jedynie powiesić do swobodnego wyschnięcia, a i tak będą pięknie się prezentowały. Jednak minusem jednak firanek w woalu kreskowanego jest to, że nie pasują do każdego wnętrza. Pognieciona struktura wprowadza chaos w eleganckich pomieszczeniach glamour.