Jak wyposażyć magazyn?

Rozplanowanie magazynów i ułożenie regałów nie jest najczęściej omawiane czy planowane przez zarządców firmy. Efektem tego nierzadko jest chaos na halach magazynowych, niemożność znalezienia konkretnych produktów czy też utrudnienia w ciągach komunikacyjnych z powodu zbyt gęsto rozstawionych regałów. Takie przestoje mogą znacząco wpłynąć na kondycję firmy. Jak tego uniknąć?

Magazyny, które wspomagają pracowników

Warto założyć, że magazyn powinien być dostosowany przede wszystkim do pracowników. Funkcjonowanie w takiej przestrzeni powinno być maksymalnie ułatwione: wszelkie regały powinny być zabezpieczone, dobrze oznaczone, jak również dostosowane do gabarytów przedmiotów, które mają na nich leżeć. Pracownicy nie mogą mieć problemu z poruszaniem się pomiędzy regałami, zarówno pieszo, jak i wózkami widłowymi. Istotne jest także rozmieszczenie lamp oraz ilość okien – duża ilość światła jest niezbędna!

Wybierz najlepsze regały magazynowe!

Wśród licznych propozycji producentów w Polsce warto zwrócić uwagę przede wszystkim na regały modułowe. Ze względu na ich budowę możliwe jest samodzielnie zadecydowanie o wysokości czy długości ciągów alejek regałowych. Zastosowanie produktów o sprawdzonych producentów faje nam także gwarancję na to, że regał taki będzie odporny na uszkodzenia czy odkształcanie.

Zapoznaj się z kompleksowym wyposażeniem magazynów na stronie firmy http://futurelogistics.pl