Idealnie białe i zdrowe zęby z szczoteczką soniczną

Ładny uśmiech odgrywa ogromnie ważną rolę w życiu każdego człowieka. Jest swego rodzaju wizytówką. Bardzo często otwiera drzwi do wielkiego świata, przyczynia się do sukcesu. Poprawia naszą samoocenę i pewność siebie. A przede wszystkim jest świadectwem zdrowia. Z tego względu o uzębienie powinniśmy dbać już od najmłodszych lat. Zwłaszcza, że kiedy mleczaki wypadną, do końca życia jesteśmy zdani na zęby stałe.

Szczoteczka soniczna – informacje ogólne o urządzeniu

Szczoteczka soniczna z wyglądu przypomina dobrze znaną już wszystkim szczoteczkę elektryczną rotacyjną. Stanowi jej unowocześnioną, zdecydowanie lepszą wersję. Niewymienna rączka, wymienne główki, a do tego wiele nowych rozwiązań, takich jak chociażby akumulator, który pozwala cieszyć się nieprzerwanym szczotkowaniem aż do sześciu tygodni to właśnie świetne urządzenie, które znajdziemy
w profesjonalnym sklepie Sferis.

Budowa szczoteczki sonicznej

Główka szczoteczki sonicznej jest podłużna i lekko wygięta, dzięki czemu z łatwością dociera do tylnych zębów i trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Wykonuje przy tym 31 000 pulsacji na minutę.

Dlaczego szczoteczka soniczna?

Najnowszej generacji szczoteczki soniczne przede wszystkim wyposażone są w szereg dodatkowych funkcji: zegar, wyświetlacz, czujnik ciśnienia, a także różne tryby czyszczenia. Dzięki temu usuwają aż do sześciu razy więcej płytki na zębach niż zwykła szczoteczka manualna, a nawet elektroniczna. Tym sposobem hamowany jest proces osadzania się kamienia nazębnego. Dodatkowo za pomocą ruchów pulsacyjnych wytwarzane są aktywne bąbelki, które w dużym stopniu redukują ilość bakterii w trudno dostępnych miejscach – w tym przy implantach, mostkach czy aparatach ortodontycznych.

Jakie korzyści płyną z mycia zębów szczoteczką soniczną?

Stosowanie szczoteczki sonicznej do czyszczenia zębów poprawia ich stan zdrowia, a także usuwa osady i przebarwienia (już po dwóch tygodniach od pierwszego użycia). Poza tym gwarantuje łatwość użytkowania oraz cechuje się małym naciskiem na zęby. A zatem, nie ma co czekać, pora sprawdzić ofertę www.sferis.pl.