Hostessa jako profesjonalna wizytówka firmy

Jeśli wybierasz się na targi wystawiennicze i pragniesz zaprezentować się na nich z jak najlepszej strony to potrzebujesz pomocy profesjonalnej agencji modelek i hostess, jak na przykład https://papilioagency.com. Takie targi to doskonała okazja do nawiązania ważnych kontaktów biznesowych oraz do zdobycia nowych klientów. Podczas, gdy wszystko wydaje się być dopięte na ostatni guzik, okazuje się, że brakuje profesjonalnej hostessy. I tu pomaga właśnie Papilio Agency, dobierając dziewczyny do potrzeb firmy, kierując się najważniejszymi jej walorami.

Znaczenie atrakcyjnego wyglądu

Mówi się, że ładni ludzie wzbudzają zaufanie. Tak zwany efekt aureoli sprawia, że osobom, które uważamy za atrakcyjne pod względem fizycznym, nadajemy więcej pozytywnych cech, uważniej ich słuchamy oraz łatwiej im ufamy. Dlatego też nie bez powodu warto zatrudnić osobę, która posiada nienaganna aparycję. Prezentowane przez nią produkty również staną się atrakcyjniejsze. Hostessa powinna być przede wszystkim zadbana. Ważna jest również sylwetka, gdyż osoba smukła i wysportowana, jest odbierana jako taka, która umie zadbać o siebie i wie co jest dla niej najlepsze. Z kolei wyprostowana postawa ciała to oznaka pewności siebie, a wypowiadane przez nią słowa sprawiają wrażenie sprawdzonych i pewnych. Duże znaczenie ma, aby zwracać uwagę na wygląd dostosowany do okoliczności. Mowa tu zarówno o makijażu, jak i stroju, jaki na daną okazję wybiera hostessa.

Kompetencje

Papilio Agency kładzie duży nacisk na przeszkolenie hostess. Często bywa tak, że to właśnie do hostessy kierowane są wstępne pytania, na które odpowiedź może zaważyć o zainteresowaniu klienta danym produktem lub nie. W przypadku targów międzynarodowych, absolutnie niezbędna jest znajomość przynajmniej języka angielskiego. Większa ilość języków obcych jest oczywiście dodatkowym atutem. Inne pożądane kompetencje to łatwość nawiązywania kontaktów, dyspozycyjność czy ogólne obycie.