Grenlandia wycieczki

Nie każdy wie, że Grenlandia to największa wyspa świata, która należy do kontynentu północnoamerykańskiego, jednak ze względu na swoją historię należy do Europy. Ze względu na duże odległości i niezbyt doskonały transport lokalny, warto zaplanować swoją podróż od A do Z. Tych z kolei jest tak wiele, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, aby przeżyć niezapomnianą przygodę.

Kiedy celem naszej podróży jest Grenlandia, wycieczki zwykle prowadzą w pierwszej kolejności do miasta Kangerlussuaq, które położone jest nad najdłuższym fiordem, znajdującym się na wyspie. To tutaj możemy podziwiać malownicze widoki, a także naturę, niektórzy decydują się również na polarne safari. Zaledwie 25 kilometrów od Kangerlussuaq znajduje się Cap Ice – czoło lodowca, gdzie będziemy mieli możliwość podziwiania dzikiej tundry, a także reniferów na stokach skalistych. Będąc w miejscu, jakim jest Grenlandia wycieczki odbywają się również późną porą – tutaj około godziny 24 wciąż jest jasno, stąd nazwa „białe noce”. Na miłośników wyjątkowych wrażeń czekają podróże psimi zaprzęgami, które są w powszechnym użytku mieszkańców ze względu na brak dróg łączących miasta.

Wyjątkowym miejscem jest również czoło potężnego lodowca Sermeq Kujalleq, który nieustannie się rusza, w efekcie czego ogromne bryły lodu stale rozpadają się, a zjawisku towarzyszy charakterystyczny odgłos. Warto odwiedzić tutejsze Muzeum Narodowe, skąd dowiemy się między innymi wielu ciekawostek dotyczących powstawania Zielonej Wyspy. Dla najmłodszych największą atrakcją jest wizyta w Biurze Świętego Mikołaja – to stąd każdego roku Mikołaj wyrusza z prezentami, które wręcza dzieciom z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Grenlandia to również raj dla miłośników sportów zimowych – znajdują się tu liczne trasy narciarskie, z których można korzystać niemal cały rok. Istnieje także możliwość wzięcia udziału w wyprawach wędkarskich, a także myśliwskich, oglądania wielorybów z łodzi, czy krótkich wycieczek samolotowych. Grenlandia jest więc niezaprzeczalnie miejscem pełnym przygód, gdzie każdy odnajdzie część siebie.