Ekologiczna łazienka – modna i zgodna z naturą

 

Już od jakiegoś czasu wszystko co naturalne i ekologiczne jest modne i pożądane. Ekologiczny trend bardzo szybko się rozprzestrzenia, a świadomość zysków płynących z takiego trybu życia jest wśród ludzi coraz większa. Być może dlatego też wiele osób coraz częściej decyduje się na wprowadzanie ekologicznych rozwiązań w swoim najbliższym środowisku – w domu. Przyjrzyjmy się jak wygląda ekologiczna łazienka

Ekologiczna łazienka – styl aranżacyjny

Ekologiczna łazienka to między innymi użycie ekologicznych materiałów wykończeniowych, dostępnych między innymi na www.krzemien.com.pl. Chociaż nie jest to jedyny element tworzący pomieszczenie zgodne z naturą to jednak bardzo ważny. Ekologiczna łazienka pełna jest zatem naturalnego drewna, szkła i kamienia. Z kolei do jej sprzątania używa się naturalnych, zrobionych samodzielnie środków czystości na bazie octu, sody czy cytryny. 

 

Ekologiczna łazienka – oszczędność wody

Aby łazienka była ekologiczna istotną rolę odgrywa również oszczędzanie wody. Chociaż wiele osób odstrasza mit o potrzebnym ku temu drogim specjalistycznym sprzęcie, to w szybkim tempie przekonują się, że w rzeczywistości wcale nie okazuje się to warunek konieczny Ekologiczna łazienka stawia na ograniczenie ilości zużywanej wody.  Dobrym rozwiązaniem w tym przypadku jest zamontowanie perlatora, jaki oferuje firma Krzemień, który napowietrzając strumień wody ogranicza jej zużycie. Drugim, równie prostym sposobem jest częstsze korzystanie z prysznica, gdyż codzienne napuszczanie wody do wanny nie należy do oszczędnych. Ważne jest również zainstalowanie  dobrego systemu spłukującego w toalecie. Wiele stelaży podtynkowych posiada już możliwość wyboru ilości wody, np. 1/3 czy 2/3 pojemnika.