Dywany naturalne z wełny – czy warto w nie zainwestować?

Kupno własnego mieszkania lub budowa wymarzonego domu z pięknym, dużym ogrodem to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Wreszcie możemy zaaranżować wnętrza zgodnie z własnym gustem i upodobaniami. Wybór kolorów ścian, podłóg, mebli i dodatków sprawia nam niemało radości. Czasem dość oczywiste elementy, takie jak dywan mogą zupełnie odmienić wnętrze. Przede wszystkim ocieplają je, sprawiają, że nagle pokoje stają przytulne. Mimo, że w sklepach znajdziemy teraz szeroki wybór dywanów sztucznych, które przyciągają uwagę rozmaitymi kolorami i wzorami, większość z nas wciąż marzy o dywanie naturalnym, ręcznie tkanym z wełny. Poznajmy więc ich zalety i wady.

Plusy dywanów z wełny

Modele dywanów wełnianych dostępne m.in. w sklepie internetowym CarpetForYou wyróżniają się naturalną wilgocią. Cechę te doceniamy zwłaszcza, jeśli w naszych mieszkaniach powietrze na ogół jest suche. Dodatkowo, wełna jest antyelektrostatyczna, dzięki czemu zdecydowanie przyjemniejsza w użytkowaniu, a także stanowi doskonały termoizolator. Oznacza to, że ociepla nawet posadzki kamienne bez ogrzewania podłogowego. Materiał ten jest również niezwykle sprężysty i wytrzymały. Wobec tego, runo nie odkształca się pod ciężarem mebli. W końcu, dostępne na www.carpetforyou.pl dywany są naturalne, ekologiczne.

Minusy dywanów wełnianych

Niestety, w parze z wysoką jakością dywanów wełnianych (materiału i procesu produkcji), idzie również dość wysoka cena. Poza tym, trzeba uzbroić się w cierpliwość przez kilka pierwszych miesięcy użytkowania. Wówczas to następuje proces tzw. pylenia, który to należy zwalczać poprzez częste odkurzanie. Trzeba mieć także na uwadze, że modele te nie są polecane dla alergików, gdyż osiada na nich sporo kurzu i roztoczy.