Dywaniki do łazienki – wybieramy najlepsze modele

W pomieszczeniach takich, jak łazienka, dywan musi być nie tylko ładny i dobrze dopasowany do pozostałych elementów aranżacji, ale przede wszystkim bardzo praktyczny. W końcu jak nigdzie indziej, tu podłoga narażona jest na ciągłe zachlapania i zamoczenie wodą. Mimo wszystko, warto umieścić na niej dywan, ponieważ przeważnie chodzimy po niej bosymi stopami.

Materiał

Po pierwsze, powinniśmy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego został wykonany dywanik łazienkowy. Musimy przy tym pamiętać, że nawet jeśli jesteśmy miłośnikami naturalnych, wełnianych lub jedwabnych modeli, w tym przypadku mówimy im stanowcze nie. Tworzywa te nie są bowiem odporne na pleśnie i grzyby, a także z łatwością chłoną wilgoć. W związku z tym, lepszym wyborem będą dostępne w sklepie internetowym Carpetoutlet dywaniki do łazienki z włókien syntetycznych. Są one trwałe, a w dodatku często przypominają te, utkane z wełny. Ewentualnie, możemy postawić na dywanik z elastycznej bawełny, który będzie można zwinąć i wyprać w pralce.

Rozmiar i kształt

Po drugie, istotną kwestią jest wielkość i kształt dywaników łazienkowych. Oczywiście, tak jak w przypadku większości pomieszczeń w naszych domach, tak i w łazience rozmiar dywanu powinien być uzależnionych od jej powierzchni. Warto również mieć na uwadze, że współcześnie unika się popularnych jeszcze kilkanaście lat temu kompletów, typu jeden mały prostokątny dywanik przy umywalce/wannie/prysznicu, drugi w kształcie podkowy, okalający sedes, i trzeci przymocowany na klapie deski sedesowej. Dziś są one po prostu niemodne, staroświeckie i nie pasują do nowoczesnych łazienek. A zatem, jeśli pomieszczenie jest kwadratowe, możemy pokusić się o dywan okrągły. Z kolei do węższej, prostokątnej łazienki najlepiej będzie pasować jeden z prostokątnych modeli dostępnych na www.carpetoutlet.pl.