Czy dron to dobra zabawka dla dziecka?

W ostatnich latach, drony znane do niedawna przede wszystkim w wojsku oraz branży filmowej i marketingowej (wykorzystywane m.in. do produkcji filmów reklamowych), dziś zyskują sławę również wśród najmłodszych. I to do tego stopnia, że obok tabletów i smartfonów stały się popularnym prezentem wręczanym dzieciom z okazji I Komunii, świąt Bożego Narodzenia czy też urodzin. Czy rzeczywiście nadają się do zabawy? Na jakiej zasadzie działają modele przeznaczone dla małych użytkowników i jak rozpocząć przygodę z nimi?

Drony-zabawki

Dron może być nie tylko niezłą, ale wręcz pobudzającą ciekawość i kreatywność naszych pociech zabawką. Wszystko zależy oczywiście od konkretnego modelu urządzenia, a także od samego dziecka. Drony dostępne na www.avifly.pl są bowiem niezwykle zróżnicowane – jedne mniej, inne bardziej zaawansowane. Proste, niewielkich rozmiarów helikoptery z pewnością ucieszą kilkulatków, zaś te bardziej rozbudowane sprawią radość nieco starszym uczniom szkół podstawowych. Z czasem, warto również przemyśleć zakup kamerki – być może w nastolatku obudzi się nowa pasja. W jednym, jak i drugim przypadku, trzeba jednak brać pod uwagę przede wszystkim bezpieczeństwo dzieci.

Sposób działania dronów dla dzieci

Drony w sklepie Avi Fly skonstruowane z myślą o najmłodszych użytkownikach wyposażone są w akumulatory lub baterie, które pozwalają im wznosić się do góry i poruszać we wszystkich kierunkach. W zależności od ilości śmigieł mogą latać od około 35 minut do nawet 2 godzin na jednym ładowaniu bądź komplecie baterii. Steruje się nimi przy pomocy specjalnego kontrolera, komputera, tabletu lub smartfona. Bardziej zaawansowane modele pozwalają nawet programować konkretną trasę lotu. Dla dzieci wystarczające wydają się drony, które maksymalnie wznoszą się na wysokość 15-30 metrów, a ich prędkość nie przekracza 100 km/h.

Dron na dobry początek

Jako, że na początku swojej przygody z dronami, dziecko musi opanować sztukę sterowania i latania oraz wyćwiczyć w sobie pewne nawyki, na start dobry będzie model nie za duży i nie za ciężki, lecz solidny, zbliżony parametrami do dronu, o którym mały hobbysta może myśleć docelowo. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dla jeszcze większej zabawy wybrać urządzenie z wbudowaną kamerką, choć nie jest to najważniejsze.