Depilacja laserowa – inteligentne rozwiązanie problemu niepożądanego owłosienia

Żyjemy w czasach, gdy włoski w niektórych partiach ciała są kwestią dość wstydliwą. Niezwykle dużą uwagę przykłada się dziś nie tylko do idealnie gładkich kobiecych nóg, ale również od płci pięknej wymaga się starannego golenia pach, wąsika oraz okolic intymnych. Wbrew powszechnej opinii mężczyźni wcale nie są w lepszej sytuacji, bowiem tak często występujące u nich owłosienie pleców, ramion i klatki piersiowej uznawane jest za mało estetyczne. Jednak co zrobić, gdy depilacja woskiem i elektrycznym depilatorem sprawia nam zbyt dużo bólu, codzienne golenie jednorazową maszynką jest zbyt czasochłonne lub jeśli cierpimy na zapalenie mieszków włosowych? Rozwiązaniem jest depilacja laserowa.

O zabiegu

Używany w kosmetologii do depilacji laser emituje wiązkę światła, która jest pochłaniana przez melaninę, czyli barwnik znajdujący się w łodydze włosa. Prowadzi to do zniszczenia jego cebulki wraz z macierzą. Na laser reagują jedynie włosy będące w fazie wzrostu, tzw. anagenu (ok. 30% widocznego owłosienia). Zatem usunięcie wszystkich włosów za jednym razem jest niemożliwe, gdyż wchodzą one w fazę anagenu co kilka tygodni. Dla uzyskania najlepszych efektów zabieg wykonuje się 4-6 razy z zachowaniem odpowiedniej przerwy.

O technologii

W dobrych salonach kosmetologicznych stosowany jest laser VECTUS o długości wiązki światła 810nm. Taka długość fali wykazuje największą absorpcję przez melaninę oraz umożliwia bezpieczną penetrację w głąb mieszka włosowego bez naruszenia innych struktur skóry. VECTUS wyposażony jest w inteligentny czytnik poziomu aktywnej melaniny Skintel, który dobiera odpowiednie parametry, wykluczając ryzyko poparzenia. Prócz tego w głowicę z szafirowego szkła wbudowany jest system chłodzenia, dzięki czemu minimalizuje się odczucie rozgrzania skóry i zmniejsza ból podczas zabiegu. Co ważne impuls światła jest jednolity na całej optycznej powierzchni głowicy. Między impulsami nie występuje różnica emisji mocy, więc włoski są usuwane równomiernie.

Sprawdź ofertę salonu Skinline – depilacja gliwice