Dekoracje cukiernicze a torty komunijne

Maj to szczególny miesiąc dla wszystkich 8-9 latków. Cały rok przygotowań zwieńczony jest przyjęciem sakramentu I Komunii Świętej oraz uroczystym obiadem w rodzinnym gronie. Z tej okazji planujemy podanie gościom słodkiego poczęstunku, m.in. tradycyjnego, komunijnego tortu. Niejednokrotnie w tej sytuacji zastanawiamy się czy lepiej byłoby samodzielnie upiec domowe ciasto, czy może lepiej pozwolić wykazać się mistrzom cukiernictwa.

Pieczenie tortów w domowych warunkach

Jeżeli pieczenie i dekorowanie tortów nie jest dla nas najmniejszym kłopotem i cieszymy się mogąc nieco poeksperymentować w kuchni, powinniśmy wziąć pod uwagę samodzielne przygotowanie komunijnego przysmaku. Takie klasyczne ciasto bez konserwantów i nadmiernej ilości cukru będzie całkowicie naturalne. Z pewnością zaskoczymy też naszych gości. Pomogą nam w tym, dostępne w dobrych sklepach cukierniczych gotowe dekoracje, np. cukrowe hostie z kłosem lub winogronami, stroiki, stojące kielichy z opłatkiem, kolorowe tabliczki, a także barwniki spożywcze w żelu lub w proszku. Akcesoria takie jak ranty w kształcie anioła czy hostii oraz silikonowe maty z ornamentami umożliwią nam stworzenie ciekawych form i kształtów. Dzięki nim słodki deser będzie przypominał wypieki mistrzów cukiernictwa.

Zamawianie tortów w cukierniach

Jeśli jednak pieczenie nie jest naszą pasją lub potrafimy przygotować tylko te najprostsze ciasta, lepiej postawić na pomoc cukierników. W takim przypadku będziemy mieć pewność, że upieczenie tortu o dowolnych kształtach, kolorach i ozdobach będzie wykonane na najwyższym poziomie. Cukiernie są bowiem wyspecjalizowane w tworzeniu idealnie śnieżnobiałych komunijnych wypieków z marcepanu w formie księgi, zwieńczonych dużym cukrowym kielichem z hostią lub różańcem z cukrowych koralików.

Sprawdź ofertę na sklep savpol – dekoracje cukiernicze