Z czego ogrodzenie działki? Niuanse, o których warto pamiętać

Ogrodzenie, a dokładniej rzecz ujmując jego forma oraz materiał, z jakiego zostało wykonane musi współgrać nie tylko ze stylem domu, ale również z charakterem otoczenia i sąsiedniej zabudowy. W końcu inaczej grodzi się duży teren na wsi, a inaczej małą działkę w mieście. A zatem jaką funkcję właściwie pełni ogrodzenie? Jaki materiał wybrać? Jakie elementy wziąć pod uwagę tworząc projekt? Podpowiadamy na podstawie bogatej oferty uznanego producenta ogrodzeń, bram i balustrad – Euro Fences!

Wyznaczamy granice

Ogrodzenie stanowi znak naszej własności, a także fizyczną jej ochronę. Stąd też można powiedzieć, że użyte środki odzwierciedlają nasze poczucia zagrożenia bądź też panujące w okolicy obyczaje. W związku z tym, dość wysokie ogrodzenia wokół domów i osiedli, wyrażają nasze niskie poczucie bezpieczeństwa, zaś drewniane, niskie, wiejskie płotki zaufanie do okolicznych mieszkańców.

Dostępne formy i materiały

W naszym kraju rzeczą powszechną jest fakt, że w planach miejscowych nakazuje się budowę ogrodzeń ażurowych lub zabrania wykonywania ogrodzeń pełnych powyżej 0,5 m nad terenem. Z jednej strony chodzi tu o estetykę, z drugiej zaś o konieczność ochrony ekosystemów (pełne mury uniemożliwiają migrację małych zwierząt). Jeśli jednak jesteśmy miłośnikami murów z czerwonej cegły nic nie stoi na przeszkodzie, by ogrodzenie wykonać na zasadzie murowanych filarów w narożach czy bramie, połączonych elementami ze stali kutej bądź naturalnego drewna. Jeśli mieszkamy przy jednej z dość ruchliwych ulic należy przemyśleć czy wybrany spośród oferty www.euro-fences.pl materiał będzie odporny na zachlapywanie przez przejeżdżające samochody oraz odpryski deszczu z chodnika.