Buty na wysokim obcasie

Buty. Dla jednych konieczność, dla innych pasja. Wybór wśród obuwia może zawrócić w głowie – wystarczy odwiedzić stronę www.styloweubrania.pl, by przekonać się jak wiele modeli jest do wyboru. Baleriny, espadryle, mokasyny, adidasy, tenisówki, klapki…..można tak jeszcze długo wymieniać. Kierując się wyborem podczas zakupów, stawiamy przede wszystkim na wygodę. Nic tak nie potrafi zepsuć spaceru czy dnia w pracy, jak niewygodne buty. Są również dni, kiedy kobiety chcąc nie chcąc zakładają buty na wysokim obcasie – czasem do biura, czasem na uroczystość. Jak zatem dobrać takie obuwie, by chodzenie w nim nie było koszmarem?

Na co zwracać uwagę podczas zakupów?

Przede wszystkim trzeba wybrać odpowiedni rozmiar. Najlepszą porą na zakupy jest popołudnie lub wieczór. Stopy są wtedy w idealnej kondycji, więc nie ma problemu z kupnem za małego lub za ciasnego obuwia. Należy przy tym wziąć pod uwagę, że skóra i wyroby z zamszu ulęgną po pewnym czasie rozciągnięciu. Kupując zatem zbyt duży rozmiar, but może stać się za luźny i zwyczajnie spadać. Ważne jest również, by buty były lekkie. Lepiej unikać ciężkich podeszew, gdyż po jakimś czasie będą bolały nas nogi. Często popełnianym błędem jest kupowanie butów na obcasie na ostatnią chwilę przed ważną okazją, na którą chcemy je włożyć. Lepiej kupić szpilki odpowiednio wcześniej, by móc je „rozchodzić”.

Obcas

Wbrew pozorom wygodny but, np. od firmy Stylowe Ubrania, może mieć niebotycznie wysoki obcas, istotne jest jednak ułożenie. Aby buty były wygodne obcas nie powinien znajdować się na samym końcu, ale musi być on umiejscowiony dokładnie po środku pięty. Podczas przymierzania należy również zwrócić uwagę jak rozkłada się ciężar naszego ciała. Aktualnie najbardziej stabilne są modne buty na obcasie słupkowym. Podczas dnia powszedniego w pracy lepiej zrezygnować z bardzo wysokich obcasów i wybrać buty, których obcas ma około 8 cm.