Biżuteria i jej znaczenie

 

Kiedy szukamy nowej biżuterii w głównej mierze skupiamy się na jej wyglądzie, rodzaju użytego kruszcu i wielkości. Jeśli jakiś naszyjnik lub długie wiszące kolczyki nas zachwycą, jesteśmy w stanie przymknąć oko na cenę. Często natomiast zapominamy o symbolice, która w gruncie rzeczy ma bardzo duże znaczenie. Zanim zatem wybierzemy nowy pierścionek lub długie wiszące kolczyki, na przykład z kolekcji związanej z naturą jaką oferuje Dorota Kos, warto poznać znaczenie symboli. 

Długie wiszące kolczyki z motywem zwierzęcym

Już od jakiegoś czasu wśród biżuteryjnych trendów popularne są akcenty związane ze zwierzętami. Figlarne koty, słodkie pieski, słoniki na szczęście czy drapieżne pantery często spotykane są w sklepach jubilerskich. Występują jako akcent na pierścionka, celebrytkach, bransoletkach, a nawet zdobią długie wiszące kolczyki. W ostatnim czasie bardzo modny stal się motyw węża postrzeganego jako zwierzę nieprzewidywalne, obdarzone ogromną siłą. Symbol ten jest zatem kojarzony z wiecznym życiem. Wplatany jest najczęściej w pierścionki i bransoletki, ale też zdobi długie wiszące kolczyki oraz wkrętki. 

 

Długie wiszące kolczyki z motywem roślinnym

W trendach biżuteryjnych przewija się nie tylko motyw fauny, ale również flory. Rośliny od zawsze były bowiem kojarzone z siłami witalnymi i długowiecznością. Pierścionki, zawieszki i długie wiszące kolczyki są zatem zdobione różnego rodzaju kwiatami, jak róże, rumianki czy maki. Dorota Kos proponuje ponadto artystyczną biżuterię z motywem paproci, utożsamianym z delikatnością i subtelnością oraz budzącym się nowym dniem. Takie kolczyki z pewnością wzbudza zainteresowanie i sprawią, że nasz wygląd będzie niepowtarzalny.